XV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Teakwondo 14-16.03.2008 Ostróda

14-16 marca w Ostródzie odbyły się XV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Teakwondo.
Na starcie stanęło 387 zawodników z 31 klubów, oraz zawodnicy z Armenii i Irlandii.
Zawodnicy Klubu Kick Boxingu "MAXIMUS" sprawdzają się we wszystkich sportach walki gdzie zadawane są ciosy i kopnięcia. Klub ma wiele medali z kick boxingu, karate, a teraz do kolekcji doszły medale z Teakwondo.
I miejsce i tytuł Mistrza Polski seniorów w kategorii powyżej 185cm do swojej bogatej kolekcji dołączył Trener Piotr Kohnke który mając 34 lata poradził sobie z dużo mlodszymi zawodnikami. Piotr kolejno pokona? w pierwszej walce przed czasem 12-2 Jacka Po?om z AKT Udar Gdańsk, następnie 8 -5 Ariela Owsiany z JCSW Jastrz?bia Zdrój, a finale 11-8 pokona? swojego klubowego koleg? Piotra Boruckiego.
II miejsce i tytuł Vice Mistrza Polski seniorów w kat. powyżej 185cm zdobył Piotr Borucki który w pierwszej walce pokonał Mistrza Świata Teakwondo Krzysztofa Wiśniewskiego z Orient Częstochowa, pólfinale pokonal Piotra Sławińskiego z AKT Udar Gdańsk, a w finale uległ swojemu trenerowi 8-11 Piotrowi Kohnke.
III miejsce w kategorii juniorów do 175 cm zajął Kamil Labuda który w pierwszej walce pokonał Tomasza Jaśkiewicza z Orient Częstochowa , następnie pokonał Wiktora Sobieckiego z ŁTS Alien Łódź, w trzeciej walce pokona? Macieja Fali?skiego z Ostródy w półfinale uległ Piotrowi Bujak z Orient Częstochowa, w pi?tej walce otrzecie miejsce pokona?
Radosława Kowalskiego z ŁTS Alien Łódź. Trzeba dodać że 16-to letni Kamil rywalizował w kategorii juniorów do 18 lat gdzie starowało aż 34 zawodnik, a wynik swiadczy o jego talencie.
Na wyróżnienie zasługuje Grzegorz Kwidzyński który wygrał 3 walki w kategorii do 72 kg w walce ciągłej odpadł po wyrównanej walce ćwierćfinałowej z faworytem gospodarzy.
W opinii osób postronnych Grzegorz wygrał tą walkę, ale niestety gospodarzą sciany pomagają.
Podsumowując udział w mistrzostwach był dobry treningiem przed zbliąającymi się mistrzostwami w Kick Boxingu.

Podziękowania dla firmy "ORLEX" która ufundowała transport na mistrzostwa.